فروشگاه اینترنتی آنیک - ارغوان رضایی که در سال 2010 در میان 15 تنیسور برتر زن جهان قرار داشت یکی از مهمترین چهره های ورزش زنان ایران در یک دهه گذشته بوده است.

خانم ارغوان رضایی که لقب  ملکه تنیس ایران را به ایشان داده اند، اگرچه بیشتر به عنوان یک تنیس‌باز فرانسوی بازی می‌کند اما دو بار (در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۵) به عنوان بازیکن تیم تنیس زنان ایران، در بازی های اسلامی زنان شرکت کرده و مدال طلای این رقابت‏ ها را کسب کرده است.

البته به یادماندنی ترین لحظه برای او در مسابقات اُپن مادرید در سال 2010 رقم خورد، مادریدی که در آن توانست سه تنیس‌باز برتر جهان یعنی 'جاستین هنین'، یلنا یانکوویچ و نوس ویلیامز را شکست دهد و به بهترین مقام حرفه‌ای‌اش دست یابد.

این پیروزی ها برترین موفقیت های حرفه ای او بودند که این تنیسور جوان متولد فرانسه را در میان 20 تنیسور برتر جهان قرار داد.
او از سن شش سالگی تنیس را شروع کرده و الان هم 29 سال دارد.در طول این مدت در سنین 14، 15، 16 و 17 سالگی قهرمان فرانسه شده و در هجده سالگی چهلم جهان شده و از آن به بعد بود که در مسابقات حرفه ای شرکت کرده. سال 2010 نتایج خوبی را کسب کرده و مسترز مادرید را برده و در فینال توانسته ویلیامز را شکست دهد.

اکنون چهار سال است خانم ارغوان رضایی به دلیل مصدومیت تنیس را کنار گذاشته بودند اما به تازگی دوباره تمریناتش را آغاز کرده تا با کمک پدر، مادر و برادرش دوباره به اوج برگردد.

منبع : آنیک

منبع : فروشگاه آنلاین لوازم ورزشی آنیک Anik.irبازگشت ارغوان رضایی تنیسور معروف زن جهان به ایران
برچسب ها : کرده ,جهان ,تنیس ,تنیسور ,ارغوان ,رضایی ,ارغوان رضایی ,برتر جهان ,شرکت کرده ,جهان قرار ,تنیسور برتر ,خانم ارغوان رضایی